Hesap Güvenliği

Hesap güvenliğini sağlamanın en iyi yolu nedir?

LoL hesaplarının güvenliği tamamen onaylı olduğu email adresinin güvenliği ile ilgilidir. Sitemizden unranked bir hesap satın aldıktan sonra hesabın email ve şifre bilgilerini değiştirmelisiniz ve bu bilgileri kimseyle paylaşmamalısınız. Email güvenliğini sağlamak için:

1- Sadece bu hesap için kullanacağınız bir email olmalıdır
2- Email adresi uzun ve karmaşık bir şifreye sahip olmalıdır. Örneğin: S2CJSQ9DBA8dm2XV gibi, https://passwordsgenerator.net/ adresinden buna benzer şifreler oluşturabilirsiniz.
3- Bu email giriş bilgileri sadece offline bir ortamda (örneğin usb flash bellek) saklanmalıdır ve kaybedilmemelidir.
4- Ekstra güvenlik olarak, email adresine giriş için telefon onayı isteyen email hizmetlerinden yararlanabilirsiniz (Gmail gibi)

Yukarıdaki önlemleri alarak hesabın onaylı olduğu email güvenliğini sağladığınızda hesabınıza erişimi kaybetme ihtimaliniz neredeyse sıfırdır.

Hesap satın alarak oyunun Kullanıcı Sözleşmesi'ni ihlal ettiğinizi unutmayın. Diğer hesaplarınızla ilişkilendirilmemesi için satın aldığınız hesapta kesinlikle diğer hesaplarınızda kullandığınız email adresini kullanmanızı TAVSİYE ETMİYORUZ.

3. bir şahıstan hesap almanın riskleri nelerdir?

Biliyoruz ki daha uygun fiyatlara daha çok şampiyon içeren, kostümlü, yüksek dereceli bir hesap da almanız mümkün. Ancak bu tür hesapların asıl sahibi tarafından Riot desteğiyle iletişime geçerek hesap sahibi olduğunu kanıtlaması ve hesabı geri alması çok kolaydır (yazının ilerisinde açıklayacağız). Aslına bakarsanız bu tip hesaplarda yıllarca emek verilmiş, zaman harcanmıştır ve çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Peki satıcı, bu kadar ucuza satıyorsa hesabından kolayca vazgeçebilecek midir? Veya kötü niyetli bir kişi olmadığını nereden bilebiliriz?

Unranked smurf hesap almanın riskleri nelerdir?

Unranked smurf hesaplar; “botlar”, yani insan yerine oynayan yazılımlar ile seviye atlatılmaktadır. Bu işi yapan kişiler, gerekli donanıma (güçlü bir CPU, GPU ve RAM) yatırım yaparak gerekli yazılım ile birlikte seri üretim yaparak kar amacı güderler. Şu ana kadar tedarik ettiğimiz hiçbir hesabın tedarikçi tarafından geri alındığına rastlamadık. Unranked hesap alarak alacağınız tek risk, o sırada kullanılan botun tespit edilip edilmediğidir. 3 yıllık tecrübemize dayanarak söyleyebiliriz ki, birkaç banwave atlatan bir hesabın daha sonra “botting” sebebiyle askıya alındığına rastlamadık. Tabii ki hiçbir hesap için %100 garanti vermek mümkün değildir, ancak hesap ne kadar eskiyse risk o kadar azalmaktadır.

Özet olarak, hesap satın almak her zaman bir risktir ve hangi riski alacağınızı siz seçmelisiniz.

Peki emaile erişimi kaybedersem ve hesap kurtarmaya ihtiyaç duyarsam, Riot desteğinin hesap kurtarma sırasında sorduğu sorular nelerdir?

1.) Hesabına erişimini nasıl ve ne zaman kaybettin?:
2.) Kayıt sırasında kullandığın e-posta adresi: Hesabında kullanılan ilk e-posta adresi
                Bu sorunun cevabı sadece hesabı oluşturan kişi tarafından bilinebilir. Bizden hesap aldıktan sonra destek talebi yoluyla iletişime geçerek bu bilgiyi talep edebilirsiniz. Bu bilgi tedarikçi tarafından sunulduysa size verebiliriz.
3.) Kayıt e-postasına erişimin var mı?:
4.) Hesabı oluşturma tarihin nedir: Ay ve yıl bilgisi çok önemli. "Giriş ekranında X şampiyon vardı" gibi tarihi net belirten detaylar da paylaşabilirsin
                Bu sorunun cevabı sadece hesabı oluşturan kişi tarafından bilinebilir. Bizden hesap aldıktan sonra destek talebi yoluyla iletişime geçerek bu bilgiyi talep edebilirsiniz. Bu bilgi tedarikçi tarafından sunulduysa size verebiliriz.
5.) Hesabı oluştururken girdiğin doğum tarihi (Gün/Ay/Yıl): Girerken salladığını düşünüyorsan, kendi doğum tarihini verebilirsin. Gün ve Ay bilgisi mutlaka vermelisin
                Bu sorunun cevabı sadece hesabı oluşturan kişi tarafından bilinebilir. Bizden hesap aldıktan sonra destek talebi yoluyla iletişime geçerek bu bilgiyi talep edebilirsiniz. Bu bilgi tedarikçi tarafından sunulduysa size verebiliriz. Eğer bu bilgiye sahip değilsek, kendi doğum tarihinizi verebilirsiniz.
6.) Hiç RP satın aldın mı? Aldıysan, ilk RP satın alma işlemindeki ödeme yöntemin neydi ve kaç RP satın almıştın?:
7.) Varsa, iade ettiğin içerikler (Vayne, Muhabir Janna, rün sayfası gibi): Mutlaka içerik isimlerini yazmalısın
8.) İade işlemlerinden sonra aldığın ilk içerik:
9.) Katılmış olduğun etkinlik ve turnuva bilgisi (Riot X Cafe Turnuvası, Balıkesir, 16 Mart 2016 gibi):
10.) Varsa, sana gönderilen veya gönderdiğin bir hediye? Hediyeleştiğin arkadaşının Sihirdar adı?: Hediye içeriğini belirtmeyi lütfen unutma
11.)Hesaba erişimi olan diğer kişiler (aile bireyleri veya arkadaşların dahil):

1- Hesabında şimdiye kadar kullandığın e-posta adresleri:
                Bizden hesap aldıktan sonra destek talebi yoluyla iletişime geçerek bu bilgiyi talep edebilirsiniz.

2- Riot Games'ten sana gelmiş hediyeler:
3- Sana özel mağazadan indirimli içerik aldın mı? Aldıysan hangi içerikleri aldın?
4- RP ile satın aldığın ilk içerik neydi?: (Rün sayfası, XP takviyesi, vb.)
5- Hesabını daha önce hiç başka bir sunucuya aktardın mı? Aktardıysan nereye aktardın?
6- Eğer varsa şimdiye kadar almış olduğun disiplin işlemleri:
7- Arkadaş listene eklediğin ilk 5 Sihirdarın adı:(Uzun zamandır birlikte oynadığın arkadaşların)
8- Bugüne kadar hesapta kullandığın Sihirdar Adları:
9- Hesabınla ilgili bize verebileceğin, önemli olduğunu düşündüğün bilgiler:

Kayıtta kullanılan email ve oluşturulma tarihi dışında hesabın kullanımıyla ilgili bilgiler sorulmaktadır. Hesaplarımızda sadece belli bir seviyeye ulaşana kadar oyun oynanmaktadır. RP satın alımı, arkadaş ekleme, içerik iadesi, turnuva katılımı, hediye gönderme, sana özel mağazadan içerik alımı, sunucu aktarımı, sihirdar adı değişimi yapılmamaktadır ve hesaplar satılana kadar hiçbir disiplin işlemi almamıştır. Hesabı satın aldıktan sonra bu bilgiler sadece sizin tarafınızdan bilinebilir. Bu bilgileri offline bir ortamda (örneğin usb flash bellek) muhafaza etmenizi tavsiye ederiz. Hesap kurtarmaya ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.(email güvenliğini sağlarsanız buna ihtiyacınız bile olmayacak)

Hesap kurtarma esnasında soruların hepsini %100 doğrulukla cevaplamanız gerekmemektedir. Birçoğu insan tarafından unutulabilecek bilgilerdir. Bu sebeple Riot desteği %100 kesinlik beklememektedir, bilgilerin büyük çoğunluğunun uyuşması yeterlidir. Kayıt işlemini sizin gerçekleştirdiğinizi kanıtlamak için kayıtta kullanılan email adresini ve hesap oluşturma tarihini doğru vermeniz yeterlidir.

Sizden aldığım hesap geri alınabilir mi?

Hesap kurtarma için istenen bilgilerin çoğu hesabın kullanımıyla ilgilidir, yani bu bilgileri yalnızca siz bilebilirsiniz. Ek olarak, 3 yıldır aktif olarak hizmet vermekteyiz ve 1400+ hesap satışı yapmış bulunmaktayız ve bu konuda kimseyi mağdur etmedik.

Sonuç olarak bizden unranked bir smurf hesap aldığınızda, soruların büyük çoğunluğuyla ilgili bizden daha çok bilgiye sahip olursunuz. Riot desteğiyle aynı anda iletişime geçen iki farklı kişinin de doğru bilgileri vermesi,hesap güvenliği sağlanamadığı gerekçesiyle kalıcı olarak askıya alınmasına sebep olacaktır. Yani destekle iletişime geçmemiz bize banlanacak bir hesaptan başka hiçbir şey kazandırmayacaktır. Hesabı geri almayı bırakın,  internette şikâyetlerin oluşmasını ve güvenilirliğimizi sıfırlayarak bu işten kazanç elde edemeyecek duruma getirecektir.